Contact Form

Name

Email *

Message *

Wednesday, August 8, 2012

Gruaja 30 vjece si femije


Gruaja qe shihni ne foto quhet Maria Audete do Nascimiento dhe ka lindur me 7 maj 1981 ne Brazil. Maria eshte pjese e nje familje te varfer dhe jeton ne nje shtepi prej balte ne Ceara familja e saj perbehet nga babai dhe gruaja e tij e dyte,qe kujdeset per Marian qe kur ajo ishte 13 vjec. Per fat te keq, kushtet finaciare te familjes nuk kane lejuar qe Maria te kurohej. Mjeket thone se, nese do te nderhyej qe ne lindje, kjo gjendje mund te ishte sheruar pa probleme. Per shkak te semundjes se saj, Maria ka qene ne te gjitha aspektet nje femije dhe nuk eshte ne gjendje te kryeje as detyrat me themelore. Ekspertet nga fakulteti i mjeksise ne Ceara, besojne se Maria vuan nga nje mungese e larte e hormoneve tiroide. Si pasoje e hipotioridizmit te saj, trupi i gruas nuk ka qene kurre ne gjendje te zhvillohet si fizikisht dhe menderisht. Mjeket gjithashtu kane rene dakord per te trajtuar falas Marian, ne menyre qe gjendja e saj te permiresohet dhe gruaja te pakten mund te mesoje te ece dhe te thote ndonje fjale. Por nderkohe, Maria mbetet nje Piter Pan i vogel.