Contact Form

Name

Email *

Message *

Tuesday, September 4, 2012

Portieri amator shënon gol nga 80 metra


Portieri i ekipit zviceran Dardania Lausanne, Dominique Niederhauser, është bërë i famshëm në internet për golin e shënuar nga distanca. Në fitoren prej 6-1 të ekipit të tij kundër Genolier-Begninsa, portieri ndali kundërsulmin e skuadrës armike dhe e goditi topin përpara, i cili përfundoi në rrjetin e portierit kundërshtar. Nuk dihet nëse Niederhauser ka dashur vërtet të shënojë apo vetëm ta largojë topin...